Znowu wiosna.

Pan Marek Grechuta w jednym ze swoich utworów śpiewał:

„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty ………….”.

To oczywiście tylko fragment tej piosenki, bo przecież pojawiały się w niej także pozostałe pory roku.

Dzień dobry, witam serdecznie w ten wiosenny czas. Z tej okazji postanowiłam przypomnieć wpis, który zamieściłam rok temu.

Od czasu do czasu wracam do wspomnień po to, aby przeczytać i zobaczyć, czy od publikacji wpisu, gdy ukazał światło dzienne do dzisiaj coś się zmieniło.

Zapraszam.

Zacytowałam fragment piosenki, dlatego, że kilka dni temu przyszła do nas wiosna, a to początek życia, początek czegoś nowego. W tych smutnych czasach pomyślałam, żeby tchnąć w nas wszystkich choć trochę optymizmu, dlatego dzisiaj o wiośnie.

Cieszę się, że żyję w miejscu, gdzie przeplatają się różne pory roku, ale wiosnę lubię najbardziej. Przecież wtedy przyroda po zimie pięknie budzi się do życia. My ludzie, także, w końcu jesteśmy jej częścią, choć czasami zdarza się o tym zapominać. Nie mniej jednak także budzimy się z zimowego snu.

Oczywiście nie będę pisała jak ptaki pięknie śpiewają, jak trawa się zieleni, jak pięknie pachnie powietrze, bo to wiemy i byłoby banalne skupiać się na tym.

Natomiast dzisiaj chciałam napisać o czymś co jest optymistyczne i radosne. Wszędzie, bowiem gdzie zerkniemy docierają do nas smutne i złe wiadomości. Wiadomo jest to dołujące, więc może na chwilę oderwijmy się od tego, skupiając się na pięknych i pozytywnych aspektach życia.

Dla mnie wiosna, jest właśnie takim czasem. Jest bowiem symbolem, że życie, piękno i dobro zawsze się odradza, że po burzy wychodzi słońce i że warto skupiać się na tym co dobre. Jak my postrzegamy świat i to co się dzieje wokół nas tylko od nas samych zależy. Kiedyś ktoś mi pięknie powiedział: „na czym skupiasz uwagę to rośnie”. Jest w tym przesłaniu wiele prawdy. Przekonałam się, że faktycznie tak jest, bo zastosowałam w swoim życiu. Oczywiście nie jest to proste, bo trzeba umysł trzymać w ryzach, żeby nie błądził po ciemnych zakamarkach, ale da się, naprawdę. Jest to bardzo pomocne, jak patrzymy na tę jasną stronę i  z przekonaniem, że przecież wszystko co złe przeminie, a potem będzie już tylko lepiej. Wiem doskonale jak wygląda sytuacja i jakiś czas temu nie przyszłoby mi do głowy, że wojna zawita u naszych bram, ale stało się. Nie mam na to, żadnego wpływu, dlatego też staram się ze wszystkich sił skupiać się na tym co przynosi mi spokój i harmonię. Ta piękna wiosna, która, zgodnie ze słowami piosenki, zapukała do moich drzwi, właśnie mnie tak nastraja. Jasne jest, że nie można zapomnieć o tych, którzy dzisiaj potrzebują pomocy. Pamiętać warto, że Oni także oprócz wsparcia materialnego potrzebują otuchy, przytulenia i dobrego słowa. Słowa i gesty mają ogromną moc i pomagają, aby przejść ten moment w życiu, który jest trudny i który stał się Ich udziałem.

Zatem niech wiosna przynosi samo dobro, niech to co złe odejdzie jak najszybciej i nigdy nie wraca, niech życie budzi się na nowo, a my wszyscy żebyśmy żyli w spokoju i szczęśliwości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s