Dzieje się, dzieje.

Zbliżamy się wielkimi krokami do lata, choć temperatura powietrza wskazuje, że mamy pełnię letniego sezonu. Oczywiście nie jest łatwo wytrzymać w mieści, gdy słupek rtęci przekracza 30 stopni, ale co zrobić. Pozostaje zatem, albo przebywać w klimatyzowanych pomieszczeniach, albo starać się przynajmniej unikać słońca i przebywać w zacienionych miejscach. Chyba, że ktoś bardzo lubi upały. Zawsze jednak warto pamiętać, żeby ze wszystkiego korzystać z umiarem, a wyjdzie nam to na dobre.

Pomimo, że sezon letni już zapasem i jest to czas pewnego spowolnienia i wakacyjnej sielanki, na razie dużo się dzieje. Przede wszystkim swoje święto mają kibice piłki nożnej. Długo czekali na tę wielką  imprezę, ale ważne, że jest i dostarcza wielu sportowych emocji. Nie jestem zagorzałym kibicem, jednak takie duże imprezy sportowe oglądam.

Za kilka dni będziemy śledzić mecz naszych o wszystko. Szkoda, że ta niechlubna tradycja znów się pojawiła, ale to zawsze dreszcz emocji. Pożyjemy i zobaczymy jak zakończy się mecz dla naszych zawodników, oby było dobrze.

Europa nie skupia się jedynie na wydarzeniach sportowych, co jest całkowicie zrozumiałe, bo życie płynie i niekoniecznie w najlepszej odsłonie. Nadal funkcjonujemy w cieniu korona wirusa, choć przy tych znacznych spadkach ilości zachorowań może czujemy się nieco bardziej bezpieczni. Trzeba być jednak czujnym, żeby nic złego nie wydarzyło się. Oczywiście przywrócenie pewnej normalności napawa optymizmem i radością. Też chętnie korzystam z tego co już można robić. Całkiem niedawno odbywając ze znajomymi spotkanie w jednej z warszawskich restauracji, rozmawialiśmy o tym, że chyba nigdy w naszym życiu nie przypuszczaliśmy, że pójście do takiego miejsca, czy pójcie do kina, na koncert, czy w ogóle przebywanie z ludźmi sprawi tyle radości. Wcześniej nie przyszło nam do głowy, że nagle zaczniemy żyć w świecie, gdzie wielu rzeczy nam nie będzie wolno robić, a kontakt z drugim człowiekiem może być dla nas tak dużym zagrożeniem. Cieszmy się jednak, że jest lepiej i oby to trwało i trwało. Wiadomo, że docierają niepokojące informacje, szczególnie z Wielkiej Brytanii o rozprzestrzeniającej się kolejnej odmianie koronawirusa, trzeba więc być czujnym i chować gdzieś głęboko ułańską fantazję. Przecież zdrowie jest najważniejsze.

W naszym kraju też sporo wydarzeń, które nieraz przebiegają burzliwie. Szczególnie dotyczy to politycznej sfery naszego życia. Sama staram się nie zagłębiać w tę dziedzinę jakoś szczególnie, nie mniej jednak nie do końca  mogę być wolna i nie przyglądać się temu co aktualnie się wydarza. Podejmowane są nieraz działania, które nmają przełożenie na szeroko pojmowane prawo. Wykonując zawód prawnika, muszę być na bieżąco, przynajmniej w takim zakresie w jakim przychodzi mi zajmować się i prowadzić sprawy moich klientów. Poza tym są też istotne kwestie, które mogą mnie dotykać pośrednio lub bezpośrednio mnie jako obywatela. Zatem wolę wiedzieć niż być zaskoczoną.

Aktualnie szeroko dyskutuje się o cyberbezpieczeństwie. Notabene nie tylko w Polsce. To są istotne zagadnienia, bo przecież wszyscy korzystamy z tych wirtualnych narzędzi i w życiu prywatnym i zawodowym. Ochrona naszych skrzynek mailowych, to ochrona naszych informacji i wiadomości, ale także ważne jest bezpieczeństwo naszych pieniędzy na rachunkach bankowych, bo przecież w większości dokonujemy płatności wykorzystując dobrodziejstwo Internetu. Warto więc zwrócić uwagę na bezpieczeństwo swoich danych. Choć nie jest to łatwe, ale trzeba robić wszystko, żeby nic przykrego się nie wydarzyło.

Poza tym nadal czekamy na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Mam nadzieję, że jak najszybciej to stanowisko zostanie obsadzone, bo w końcu to jest ktoś, kto ma stać na straży interesów nas obywateli. Zderzenie państwo – obywatel nie zawsze wychodzi na dobre temu ostatniemu, dlatego tak ważne są takie instytucje, które wspierają i pomagają w sytuacjach konfliktowych na linii wskazanej powyżej. Obywatel jest zawsze z natury rzeczy słabszą stroną konfliktu, o czym nie jedna osoba zapewne się przekonała. Choć oczywiście jest szereg przepisów np. chroniących interesy konsumentów, chodzi jednak o to, żeby zawsze były one respektowane.

Natomiast wczoraj oczy całego świata skierowane były na piękną Genewę, gdzie odbyło się bardzo ważne spotkanie Dwóch najważniejszych światowych polityków, jak rozmawiają ze sobą, nie umknie to w żadnym wypadku uwadze.  Przecież nie jest to spotkanie towarzyskie, ale mamy wszyscy świadomość, że przekłada się to na nas wszystkich, na to w jakim kierunku dalej pójdzie  świat. Nie było jakiegoś przełomu i wielkiego wow, ale ważne, żeby rozmawiać.

Zresztą jak czytacie moje wpisy, czy obserwujecie mnie w jakiejkolwiek innej działalności zauważyliście, że zawsze podkreślam, iż warto rozmawiać. Dzięki takim rozmowom nieraz rozwiązują się najbardziej zaciekłe konflikty, a ludzie dochodzą do porozumienia i podają sobie ręce. Kłótnie i spory nie prowadzą do niczego dobrego. Często tego doświadczam w pracy, kiedy widzę zdruzgotanych, poturbowanych psychicznie moich klientów, którzy wpadli w różnego rodzaju konflikty. Nieraz spotkałam się z prośbą, żebym działała tak, aby doprowadzić do zgody i zawarcia kompromisu. Oczywiście nie zawsze się to udaje, bo zależy to od postawy także tej drugiej strony. Nie mniej jednak jak ludzie się dogadują między sobą bardzo mnie to cieszy.

Poza tym niezależnie od tego co się dzieje i co się wydarza, zawsze warto przyjmować wszystko ze spokojem, choć wiem, że nieraz jest to trudne i ktoś może powiedzieć, że tak się nie da. Tylko, że nerwy zawsze są złym doradcą, a stresowanie się nic dobrego nie przyniesie. Życzę więc wszystkim jak najwięcej optymizmu, cieszenia się tym, że lato jest już zapasem, a to co złe w końcu kiedyś przeminie. Dzisiejszy wpis to takie bardziej moje ogólne przemyślenia, bo tak mi przyszło do głowy, usiadłam więc i napisałam. Natomiast takie stricto prawne wpisy ukażą się niebawem. Pozdrawiam Was serdecznie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s