Wielka majówka.

Już niebawem, już niedługo zaczynamy długi weekend. Długość jest zdecydowanie rzeczą względną, bo jak się przyjrzymy to zaledwie o jeden dzień dłużej możemy wypoczywać.

Czy zatem faktycznie mamy do czynienia z długim weekendem, a może z wielką majówką, albo z krótkim weekendem lub małą majówką? Wszystko zależy od tego jak na to spojrzymy, jak się będziemy czuć i jak będziemy wypoczywać.

Teraz zasadnicze pytanie, czy pogoda będzie nas rozpieszczała?. Nawet niektórzy pytają czy będzie pogoda? Pogoda zawsze jest. Natomiast kwestią do odgadnięcia pozostaje jaka ona będzie. Prawdę mówiąc to czy pogoda będzie ładna, czy brzydka jest mi całkowicie obojętne. Potrafię bowiem odpoczywać wtedy kiedy mamy słonecznie dni i wtedy kiedy pada deszcz. Jedynie zmienia się rodzaj odpoczynku, choć też nie zawsze.

Zdecydowanie będę korzystała z dobrodziejstwa tych kilku wolnych dni. Pewnie jak większość z Was też jestem zmęczona ogólnie panującą sytuacją, ograniczeniami i tym co się dzieje wokół nas.

Dlatego w tę wielką majówkę, zdecydowanie zamienię się w kota, będę spała, jadła, leżała, czasami włóczyła się po okolicy i nie będę miała żadnych wyrzutów sumienia. Gdzie  to się będzie odbywało, dowiem się za kilka godzin, bo ponoć ma to być niespodzianka.

Jak inni będą spędzali wolny czas, oczywiście zależy to od możliwości, kreatywności i różnych  innych sytuacji.

Oczywiście wiadomo, że hotele, pensjonaty są nadal zamknięte, restauracje także nie stoją przed nami otworem. Natomiast inne formy pobytu w danym miejscu cieszą się dużą popularnością.

Trudno też dziwić się, że mnóstwo osób siedzi i zastanawia się, jak się zorganizować, żeby opuścić choć na kilka dni własny kąt. Te obostrzenia i ograniczenia na tyle długo już nam towarzyszą, że wszyscy jesteśmy zmęczeni. Pewnie każdy z nas chce odpocząć, poczuć się wolnym i żeby mógł robić to co chce, co mu w duszy gra bez zakazów i zakazów. Zresztą ja też marzę o tym, abym mogła pojechać w miejsca, gdzie mnie oczy poniosą, bez strachu o swoje zdrowie i czynić to co właśnie przyjdzie mi do głowy.

Życzę udanej majówki, niezależnie od tego, gdzie i jak będziecie spędzać ten czas. Odpoczywajcie ile się da i jak się da. Natomiast dla tych, którzy spędzać będę ten czas w pracy życzę, aby była ona spokojna bez żadnych zawirowań i niemiłych niespodzianek.

Po krótkim odpoczynku wracam do Was z nowymi wpisami, bo jak zwykle w prawie dużo się dzieje.  Napiszę, opiszę i wyjaśnię. Tymczasem znikam na kilka dni. Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s