Mężczyźni też mają swoje święto.

Wiecie co Kochani, dzisiaj jak usiadłam przed laptopem, żeby napisać coś na blogu miałam w głowie treści stricto prawne. Będą one musiały jednak jakiś czas poczekać, bo przecież dzisiaj Dzień Mężczyzny. Nie jest zapewne tak popularny jak Dzień Kobiet, jednakże.

Skoro Kobietom składałam życzenia, to Mężczyzną też się należą, jak najbardziej. Żeby nie było, że Mężczyźni są pominięci, a czas poświęca się jedynie Kobietom

Mężczyźni jesteście cudowni, wspaniali, pamiętajcie, że w życiu ważne jest żeby po prostu być dobrym człowiekiem, a reszta przyjdzie sama.

Natomiast zastanawiałam się skąd w ogóle wziął się ten dzień. Nie było to trudne zadanie, nawet nie trzeba było jakoś specjalnie przekopywać czeluści Internetu.

Cóż takiego przeczytałam? Otóż, mamy Dzień Mężczyzny, ale i Dzień Chłopaka. Nie sprawdziłam czy Kobiety mają Dzień Dziewczyny? Zajmę się tym później, a teraz do rzeczy.

Dzień Mężczyzny wiadomo obchodzony jest 10 marca i ponoć ten termin związany jest z wiarą katolicką, bowiem wspomina się w Kościele czterdziestu Świętych Męczenników. Czy zatem Dzień Mężczyzny ma symbolizować coś z owymi Męczennikami? Nie wiem, czyli mam kolejną rzecz do sprawdzenia.

Natomiast Dzień Mężczyzny tak naprawdę został zapoczątkowany 19 listopada 1999 r. w Trynidadzie i Tobago przy aktywnym wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych.

U nas jednak jest obchodzony dzisiaj i dobrze, niech tak będzie.

Natomiast Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września. Słuchajcie, ja naprawdę nie wiedziałam, że tak jest.

Czy różnią się te dwa święta. Przeczytałam, że tak naprawdę to niczym. Oczywiście daty są różne i ponoć dorośli Panowie obchodzą swoje święto dzisiaj, a młodzi chłopcy w Dzień Chłopaka.

Zwał, jak zwał, nieważne kto w jakim dniu obchodzi swoje święto Panowie życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia, cudownych rodzin, wspaniałej pracy, która przynosi wiele radości, satysfakcji, no i pieniędzy też. Wszystkiego dobrego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s