Podróżując po Polsce.

Ostatnio napisałam o planowanym nowym rozporządzeniu, które zawierać będzie listę krajów objętych zakazem lotów. Dzisiaj mamy właśnie ten dzień, kiedy to rozporządzenie weszło w życie.

Na liście owszem znalazło się mniej krajów w stosunku do poprzednio obowiązującego. Natomiast znalazły się na niej m.in. Francja i nadal pozostała Hiszpania. Zatem kraje dość popularne do których Polacy chętnie się udawali.

Rozporządzenie to będzie obowiązywało do 29 września 2020 r. Jak sytuacja potoczy się dalej zobaczymy.

Niewątpliwie w dzisiejszych czasach warto śledzić regulacje prawne, które wchodzą w życie w tym zakresie. Dlatego, że może się okazać, że plany wyjazdu pójdą w niwecz. Tak też się stało w moim przypadku. Planowany od wielu miesięcy wyjazd zagraniczny nie doszedł do skutku. Trudno, nie rozpaczam i nie wyrywam włosów z głowy, bo wychodzę z założenia, że widocznie tak miało być, a zdrowie i własne bezpieczeństwo jest najważniejsze. Może polecę na te swoje wymarzone wakacje w innym terminie.

Dla mnie nastał więc czas podróżowania po Polsce. Odbyłam podczas wakacji kilka takich podróży i byłam zachwycona. Miałam szczęście, że trafiłam na świetną pogodę, poznałam też cudownych ludzi i okazało się, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Ostatnio też przemieszczałam się trochę po naszym kraju. Choć wyjazdy te nie były tylko wypoczynkowe, bo wiązały się także z podróżami służbowymi do sądów. Skupiając się jednak na tej części wypoczynkowej dotarłam w miejsca, gdzie wcześniej nie było mi dane być. Odkryłam piękne zakątki, z cudowną przyrodą. Napawałam się zapachami lasu, jeziora i przede wszystkim złapałam dużo spokoju i ciszy. Znów miałam szczęście, bo towarzyszyła mi tym moim eskapadom piękna i słoneczna pogoda. Dzięki niej mogłam korzystać z uroków miejsc, które przyszło mi odwiedzić. Doszłam też do wniosku jak mądrze brzmi stwierdzenie „cudze chwalicie swego nie znacie”. Na te dalekie podróże trzeba będzie jeszcze poczekać, ale jak się jest cierpliwym to zapewne się doczekam.

Trudne mamy czasy, bo to ciężki rok dla branży turystycznej i lotniczej. Trudny też rok dla nas, bo trudno planować coś w dłuższej perspektywie, wiadomo dlaczego. Nie będę wspominała o innych dziedzinach naszego życia, bo wiadomo, że łatwo nie jest. W każdym razie cały czas zachęcam do wnikliwego śledzenia wszelkich nowych przepisów, które wchodzą w życie, nie tylko w zakresie lotów, ale w zakresie tego wszystkiego co nas dotyczy, a pandemia spowodowała, że tzw. normalność przesunęła się na drugo plan. Pomimo tego, że jest jak jest, postanowiłam jeszcze wykorzystać piękne wrześniowe dni i mam nadzieję, że uda mi się wyjechać na kilka dni. Oczywiście w planach zwiedzanie i objazd naszego kraju i kolejne miejsca, gdzie wcześniej nigdy nie udało mi się dotrzeć. Na pewno będzie ciekawie, tego sobie życzę i tego się trzymam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s