DZIEŃ DZIECKA

Dzisiaj ważny dzień dla naszych dzieci i rodziców. Cieszymy się, że mamy takie piękne i cudowne pociechy a i sami często jeszcze czujemy się dziećmi.

Ostatnio kilka naszych postów poświęciłyśmy brutalności życia w szkołach. Napisałyśmy jakie trudne drogi mają dzieci w dzisiejszym świecie, pełnym przemocy, chamstwa, braku bezpieczeństwa. Jako dorośli możemy rzec słynną maksymę, że „za naszych czasów było lepiej”. Czy tak było? Nie jesteśmy pewne, ale na pewno było inaczej. Marzeniem każdego rodzica jest to, żeby dzieci rozwijały się zdrowo, żeby nie dotykały nas problemy związane z ich wychowaniem. Przede wszystkim oczekujemy, żeby przedszkola, szkoły, uczelnie będą dla nich przyjazne i bezpieczne. Żeby oprócz nauki zdobywały wiedzę o życiu, ale w tych pozytywnych i intelektualnych aspektach. Żeby spędzały czas na zabawie i przyjemnościach, bo w późniejszym dorosłym życiu będzie na to co raz mniej czasu. Żeby rozwijały się bez stresu, gróźb, chamstwa i przemocy. Wielu z Was powie, że to idealistycznie życzenia, które są wypowiadane tylko tak sobie i niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Jeśli ktoś tak myśli to jest w błędzie, przecież to my sami kreujemy rzeczywistość sobie i swoim dzieciom. Dbajmy więc o interes naszych pociech i nas samych. Podejmujemy więc działania, poprzez instrumenty, które dostajemy od prawa do ręki. Właśnie po to, aby ukrucić brutalność dzisiejszych czasów.

Dzisiaj jednak niech nasze pociechy świętują pełną buzią, a My jako rodzice cieszmy się razem z Nimi.

Życzymy więc tym małym i dużym dzieciom wszystkiego najlepszego, a sobie w Dniu Dziecka życzymy żebyśmy miały jak najmniej przykładów do poruszania spraw, gdzie małym istoto dzieje się krzywda i bezprawie.

Dzieciaki jesteśmy w Wami – Autorki Bloga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s