Memoriał Wolnego Słowa

Data 05 czerwca 2014 r. to ważny dzień dla Polski i dla Warszawy. Tego dnia został odsłonięty Memoriał Wolnego Słowa przy ul. Mysiej w Warszawie, w miejscu gdzie dawniej funkcjonował urząd cenzury.

Memoriał odsłonił Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski wraz z Prezydentem Warszawy Panią Hanną Gronkiewicz – Walz i działaczami opozycji.

Memoriał upamiętnia wolność słowa i podziemny ruch wydawniczy, który funkcjonował w latach komunizmu w Polce.

Ruch ten był zakrojony na szeroką skalę. W latach 70 i 80 ubiegłego stulecia. Istniało wówczas mnóstwo redakcji podziemnych, publikujących czasopisma i książki. Ruch ten był nakierowany na walkę z komunizmem i pokazywanie rodakom prawdy o czasach, w których żyli.

W projekt Memoriału Wolnego Słowa od samego początku powstania tej idei, zaangażowana była nasza Kancelaria. Tym razem męska część naszej firmy.

Kancelaria przygotowywała projekt od strony formalno- prawnej od początku aż do fazy uroczystego odsłonięcia.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak wielkiej idei i z satysfakcją odbieramy wszelkie pozytywne reakcje odnośnie tego projektu.

Działaliśmy przy projekcie pro bono. Warto było pracować dla takiej idei  nie tylko dla nas, ale i dla przyszłych pokoleń.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s