Biznes to MY

Wchodząc na ścieżkę kariery zawodowej każda z Nas musi podjąć decyzję czy chce pracować na etacie, czy założyć własną działalność gospodarczą. Zdecydowana większość  wybiera etat.  Istnieje jednak spora grupa odważnych i przebojowych kobiet, które mają pomysł na swój biznes i postanawiają być sobie same szefem.

 Decyzja o rozpoczęciu prowadzenia własnej „firmy”, to początek drogi i chyba najprostsza decyzja z tych, które będziemy musiały podjąć.

 Już w chwili podjęcia decyzji, że chcemy działać pod własnym szyldem musimy zdecydować, jaką formę prawną ma mieć nasza działalność. Polskie prawo daje nam wiele możliwości, należą do nich:

Indywidualna działalność gospodarcza,

Spółka cywilna,

Spółka jawna,

Spółka partnerska

Spółka komandytowa,

Spółka komandytowo- akcyjna,

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,

Spółka akcyjna.

Każda z Nas może wybrać dowolną ze wskazanych powyżej form prawnych. Należy jednak pamiętać, że pojawia się wiele regulacji, wskazujących na to, że nie każda forma prawna jest właściwa do prowadzenia określonej działalności. Aby móc podjąć właściwą decyzję i wybrać dla Nas optymalną formę powinnyśmy określić nasze priorytety. Jednak z prawnego punktu widzenia najważniejsze są kwestie odpowiedzialności i kwestie bezpieczeństwa finansowego.

To na czym nam najbardziej zależy, to gwarancja, iż sytuacja finansowa naszej firmy nie spowoduje dodatkowych ujemnych konsekwencji dla nas, jako osób fizycznych. A błędne decyzję, podjęte jako członek zarządu nie odbiją negatywnego piętna.

Dlatego też podjęłyśmy decyzje o rozpoczęciu cyklu postów dotyczącego działalności gospodarczej, form w jakich można ją prowadzić, sposobów tworzenia, rejestracji w Rzeczypospolitej Polskiej, jak również w innych krajach.

Cykl ten będzie stanowił swego rodzaju przewodnik dla Pań i mamy nadzieję, że przybliży Wam zawiłości związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w naszym kraju, a jednocześnie pozwoli na wybranie właściwej drogi w działalności biznesowej. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s