Bezprawne Święta :-)

Ostatnio napisałyśmy posta dotyczącego wynajmu mieszkań. Obiecałyśmy, że następny  będzie dotyczył tego zagadnienia, bo wiele jest kwestii prawnych związanych z nieruchomościami. Wiele pułapek i meandrów, a my chcemy Wam te problemy przybliżyć i przedstawić optymalne rozwiązania bezpieczne dla Was.

Tym razem, jednak nie dotrzymamy słowa i odłożymy post o wynajmie mieszkań na okres po świąteczny.

Proponujemy w tym Wielkim tygodniu i okresie Świątecznym odpocząć od wszystkich spraw prawnych i nie tylko. Zafundujmy sobie czas bez prawa, bez wszelkich innych rzeczy związanych z życiem codziennym i biznesowym. Nie myślmy przez chwilę o podatkach, finansach, zamówieniach publicznych, sprawach sądowych, reklamacjach, gwarancjach, nieudanych transakcjach, itp. Skupmy się na przyjemnej stronie naszego życia. Niech ten czas będzie wyciszeniem, spokojem, refleksją o nas samych, rodzinie, domu, przyjaciołach. Nawet ta „bieganina” przedświąteczna, która jest trudna, przede wszystkim dla kobiet, niech stanie się przyjemnością. Nawet sprzątanie i mycie okien. Choć to proste czynności dnia codziennego, ale budują już atmosferę świąteczną, atmosferę wyciszenia i spokoju.

Drogie Panie, niech zapanuje o Was wszystko co najlepsze, niech Święta będą cudowne, pachnące żurkiem, kiełbasą, pysznymi mazurkami. Niech dadzą Wam chwile wytchnienia od trosk i problemów. Niech będą czasem bez prawa, ekonomii i wszelkich innych spraw, które często na co dzień spędzają nam sen z powiek.

My sobie życzymy też chwili wolności od trosk i problemów i wszystkiego co najlepsze.

Niech ten krótki czas będzie chwilą wytchnienia i radości. Po Świętach zapewne wrócimy do świata prawa i wynikających z niego problemów, bo przecież na dłużej uciec się od tego nie da.

Życzymy Drogim Czytelniczkom wszystkiego dobrego.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s