Odpoczynek mile widziany.

Jak to zwykle bywa  w okresie maja i czerwca odpoczywamy więcej niż zwykle. Te tzw. długie weekendy to bardzo dobry pomysł. Bez konieczności wykorzystywania urlopu, można trochę odpocząć może w miejscach, gdzie nas oczy poniosą. 

Wprawdzie wolne dni spowodowane są świętami religijnymi lub państwowymi, co nie zmienia faktu, że przy całym szacunku dla owych świąt, można też odpocząć od pracy i codziennych obowiązków.

Nie wszystkim jest dane korzystać z długiego weekendu, co jest zrozumiałe. Wiadomo są zawody, w ramach, których prace wre, niezależnie od tego czy są wolne dni, czy nie.

Co u mnie? Odpoczywam, mając nadzieję oderwania się choć na kilka dni od rzeczywistości, żeby w pełni sił i chęci powrócić po kilku dniach do codziennych obowiązków. Czasami żmudnych, nielubianych, ale co poradzić, nie wszystko czym się zajmujemy sprawia nam radość i przyjemność.

Dzisiaj taki krótki wpis, bo u mnie już za chwilę, już za moment oczekiwane przeze mnie wolne dni. Tym którzy także mogą korzystać z wolnego życzę przyjemnego odpoczynku, gdziekolwiek on będzie i naładowania akumulatorów. Życzę także pięknej i słonecznej pogody i oczywiście bezpiecznego powrotu do domu.

Pamiętajcie, że od wczoraj obowiązują nowe przepisy w ruchu drogowym odnośnie bezpieczeństwa i pierwszeństwa pieszych przy przejściu na pasach, zakazu jazdy na „zderzak” (kierowcy wiedzą o co chodzi) na autostradach i drogach szybkiego ruchu i o ograniczeniu prędkości w terenie zabudowanym przez całą dobę do 50 km/h.

Dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii pozwolę sobie także przypomnieć, że do 30 czerwca bieżącego roku mija termin do składania wniosków o status osiedlonego w tym kraju.

Zatem jeszcze raz odpoczywajcie pełną piersią, ciesząc się miejscami i osobami z którymi będziecie spędzać długi weekend.

Dla tych, którzy muszą pozostać w pracy, życzę miłego i owocnego wypełniania obowiązków zawodowych.

Wobec tego wszystkiego dobrego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s