Mamo dla Ciebie.

Dzień Mamy to dla mnie szczególny czas. Gdy sięgnięcie do archiwaliów bloga przekonacie się, że z okazji Dnia Matki nie zabrakło wpisu dedykowanemu dla tych pięknych istot.

Żeby nie być gołosłowną, zacytuję fragment jednego z wpisów:

„Nikogo chyba nie zaskoczę o czym będzie dzisiejszy wpis. Dzień Mamy to jeden z najważniejszych dni w roku. Nigdy o nim nie zapominam i zawsze w Dniu Mamy lub kilka dni przed, jak sięgnięcie do moich wcześniejszych postów, zawsze jest o tym cudownym święcie. Jest kilka dni w roku, które dla mnie są bardzo ważne, myślę, że dla Was też. To są oczywiście Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, ale oczywiście też Dzień Mamy.

Więź jaka jest między matką, a dzieckiem jest niezwykła i nieprawdopodobna. Bardzo dobrze, że tak właśnie jest. Dzieci potrzebują dużo opieki czułości, nie tylko te małe, ale dorosłe też, właśnie od tegoż rodzica. Przecież nie jeden raz właśnie te dorosłe pociechy biegają do Mam z prośbą o pomoc i o radę. Otrzymują ją w najlepszym wydaniu, bo przecież nikt nie jest bliższy jak właśnie ta cudowna osoba jaką jest Mama. Czasami wprawdzie nieco marudzi, zwraca uwagę, na sprawy, które w Jej przekonaniu są niewłaściwe w postępowaniu dziecka. Cóż, tak jest i zapewne zawsze tak będzie. Jednak nie jest to istotne, najważniejsze, że jest, że kocha, że myśli, a jak jest daleko to tęskni. ……….. . Mamy to niezwykłe kobiety, często silne, radzące sobie nieraz w trudnych momentach swojego życia. Nie mniej jednak najczęściej pamiętające o swoich dzieciach, ich potrzebach i bezpieczeństwie. Często własne potrzeby odsuwające na bok, żeby spełnić potrzeby dzieci…….”.

I tak w przytoczonym fragmencie wyglądało to rok temu.

Mojej Mamy od wielu lat nie ma przy mnie, ale pamiętam o Niej nie tylko w tym szczególnym dniu. Dlatego dzisiaj napiszę tak.

Mamo dziękuję Ci:

Za dar życia,

Za to, że byłaś zawsze przy  mnie,

Za to, że mnie wychowałaś,

Za to, że dzisiaj jestem tym kim jestem,

Za to, że nieraz tak dzielnie znosiłaś moje wybryki, bunt i to, że nie zawsze byłam grzeczną dziewczynką,

Za to, że dałaś mi dużo miłości,

Za to, że gdy była taka potrzeba służyłaś dobrą radą i wspierałaś mnie,

Dziękuję Ci za wszystko.

Mamo Kocham Cię i tęsknię za Tobą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s