Dzień Mamy.

Nikogo chyba nie zaskoczę o czym będzie dzisiejszy wpis. Dzień Mamy to jeden z najważniejszych dni w roku. Nigdy o nim nie zapominam i zawsze w Dniu Mamy lub kilka dni przed, jak sięgnięcie do moich wcześniejszych postów, zawsze jest o tym cudownym święcie. Jest kilka dni w roku, które dla mnie są bardzo ważne, myślę, że dla Was też. To są oczywiście Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, ale oczywiście też Dzień Mamy.

Więź jaka jest między matką, a dzieckiem jest niezwykła i nieprawdopodobna. Bardzo dobrze, że tak właśnie jest. Dzieci potrzebują dużo opieki czułości, nie tylko te małe, ale dorosłe też, właśnie od tegoż rodzica. Przecież nie jeden raz właśnie te dorosłe pociechy biegają do Mam z prośbą o pomoc i o radę. Otrzymują ją w najlepszym wydaniu, bo przecież nikt nie jest bliższy jak właśnie ta cudowna osoba jaką jest Mama. Czasami wprawdzie nieco marudzi, zwraca uwagę, na sprawy, które w Jej przekonaniu są niewłaściwe w postępowaniu dziecka. Cóż, tak jest i zapewne zawsze tak będzie. Jednak nie jest to istotne, najważniejsze, że jest, że kocha, że myśli, a jak jest daleko to tęskni.

W tym szczególnym okresie nieraz okazało się  jak ważna jest miłość Matki, bo Ona może dać nieograniczone pokłady dobroci i wsparcia, pomimo, że sama nieraz potrzebowała nie tylko dobroci, ale też pomocy wszelkiego rodzaju. Dlatego dzieci małe i duże pamiętajcie o tym zawsze, nie tylko raz do roku. Na dzień Mamy nie każdy zapewne będzie mógł się z Nią spotkać, bo może mieszka gdzieś daleko, bo może lepiej nie narażać Jej na niebezpieczeństwo związane z chorobą, ale myślę, że każdy kto kocha, nawet na odległość da wszelkie dowody, że jest to najważniejsza osoba w życiu.

Mamy to niezwykłe kobiety, często silne, radzące sobie nieraz w trudnych momentach swojego życia. Nie mniej jednak najczęściej pamiętające o swoich dzieciach, ich potrzebach i bezpieczeństwie. Często własne potrzeby odsuwające na bok, żeby spełnić potrzeby dzieci.

Życzę  Mamom wszystkiego co najlepsze, zdrowia, dużo miłości dla dzieci i od dzieci. Pamiętajcie, że jesteście cudowne i wspaniałe i nikt Wam niechaj nie wmawia, że jest inaczej. Świętujcie zatem co nie miara i korzystajcie z tego Drogie Mamy, że taki piękny macie dzień.

Mam nadzieję, że dzieci będą o Was pamiętały i cudowne życzenia od nich otrzymacie. Czy będą uściski i przytulania? To już pewnie indywidualnie zależy, bo dzisiejsze czasy niestety nie sprzyjają takim gestom. Myślę, że jednak szybko wrócimy do normalności i całusy, przytulanki będą na porządku dziennym.

Cóż zatem kochane Mamy serdeczności i uściski Wam wysyłamy,

Radujcie się wraz z nami, bo my dzieci wnet z tortem przybywamy.

Życzenia cudne wręcz składamy, bo kochamy nasze Mamy.

Dziękujemy za dar życia i miłości i za dni pełne troski.

Zatem Drogie dzieci małe i duże Mamy to cuda nawet jak są w życiu na dole lub na górze.

Życzę jeszcze raz wszystkim Mamom samych serdeczności, a wierszyk jest ode mnie, wymyślony w trakcie pisania posta. Wiem, że te rymy  amatorskie i nieskładne, ale płynące z głębi mojego serca. Przesyłam uściski i ciszcie się wraz ze swoimi dziećmi tym pięknym dniem i doświadczajcie samych pozytywnych uczuć i emocji. Wszystkiego dobrego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s