Gadu-Gadu

Przypadłością wielu kobiet są długie rozmowy telefoniczne, szczególnie z przyjaciółkami. Zawsze mamy tyle do opowiedzenia. Często chciałybyśmy takie długie rozmowy prowadzić, kiedy jesteśmy na wakacjach. Przecież trzeba opowiedzieć przyjaciółce o wrażeniach z miejscowości w której jesteśmy, hotelu, jaka jest pogoda, czy dzieci grzeczne, a czy mąż za długo nie przesiaduje w barze. Często ograniczałyśmy się w pogaduchach, albo w ogóle rezygnowałyśmy, bo rozmowy telefoniczne z zagranicy przy połączeniach w roamingu mogły zrujnować naszą kieszeń. To dotyczyło również smsów, mmsów, itp.

Od 01 lipca sytuacja zmieniła się, dla Was Drogie Panie, na korzyść. Otóż, tego dnia weszło w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE dotyczące obniżenia połączeń telefonicznych w roamingu, wiadomości sms, mms oraz transmisji danych. Ta zmiana odnosi się do wszystkich cenników usług telekomunikacyjnych, oczywiście o ile te cenniki nie przewidują jeszcze niższych cen.

Zmiana ta jest wreszcie ukłonem w stronę konsumentów. Nie wiedzieć dlaczego do tej pory w ramach UE płaciliśmy słone rachunki, w końcu UE ma na celu m.in. swobodne podróżowanie bez żadnych ograniczeń, dlaczego więc rozmowy telefoniczne były takie drogie?

Dzisiaj będąc na wakacjach, przy znacznie obniżonych cenach możemy dłużej rozmawiać, przesyłać babciom i dziadkom zdjęcia ich wnuków z wakacji, nie obawiając się, że zapłacimy wysokie rachunki telefoniczne.

Niech jednak Panie pamiętają, że obniżone ceny dotyczą tylko państw członkowskich UE. Jeśli wyjedziemy poza obszar UE, nic się nie zmienia i jak się rozpędzimy w tych naszych pogaduchach, to uderzy w nasze portfele.

Tymczasem Paniom , które wybierają się w najbliższym czasie na wakacje życzymy udanego urlopu, odpoczynku, dużo słońca i przepięknych wrażeń. Ale na urlopie w wolnych chwilach czytajcie naszego bloga.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s