Miał być złocisty blond, a wyszło jak zwykle…..

Czy pamiętacie film pod tytułem “Ślubne wojny”, gdzie główne bohaterki będące przyjaciółkami zaczęły ze sobą walczyć. W wyniku porachunków związany ze ślubem Liv Levner grana przez Kate Hudson, zyskała przepiękną fryzurę w kolorze błękitu, zaś Emma Allan (Anne Hathaway) pomarańczowo – marchewkową opaleniznę.

Co zrobić, jeżeli coś takiego przydarzy się nam? Kosmetyczka przez przypadek zamiast użyć preparatu właściwego dla naszej skóry oparzy nas kwasem, albo fryzjerka zamiast pięknych rudych włosów, uczyni naszą głowę podobną do włosów Ani z Zielonego Wzgórza. Co wtedy? Nasze plany zostały zrujnowane, koleżanki w pracy nie pochwalą nas za nowy oszałamiający image….., a my same „spalimy się ze wstydu”.

Każda z nas musi pamiętać, że w takiej sytuacji nie pozostaje bezbronna. Gdy efekt, którego oczekiwałyśmy znacznie rozmija się z efektem pracy kosmetyczki czy fryzjerki, nie jesteśmy bezbronne i nie pozostaje nam tylko wściekłość i „spalenie się ze wstydu”. Posiadamy prawa, które jako konsumentki powinnyśmy wykorzystać.

Kosmetyczka i fryzjerka ponoszą w stosunku do nas odpowiedzialność jako usługodawca. Każda z nas traktuje kosmetyczki i fryzjerki, jako profesjonalistki, które posiadają  wiedzę i umiejętności, dlatego też korzystamy z ich usług.

Kosmetyczki i fryzjerki ponoszą w stosunku do nas odpowiedzialność za wykonanie zobowiązania wynikającego z zawartej z nami umowy. W momencie, gdy przestępujemy próg salonu i informujemy o naszych oczekiwaniach, zaś Pani kosmetyczka bądź fryzjerka informuje nas o cenie za usługę i przystępuje do pracy, zawieramy umowę, choć jest zawarta w formie ustnej. Kosmetyczka i fryzjerka ponoszą odpowiedzialność za podejmowanie starannego działania bądź osiągnięcie konkretnego efektu, w zależności od zabiegu.

Jeżeli usługa wykonana przez kosmetyczkę lub fryzjerkę nie odpowiada zawartej umowie mamy następujące wyjścia:

  • Żądanie obniżenia ceny,
  • Odstąpienie od umowy,
  • Żądanie naprawienia szkody,
  • Prawo do wykonania zastępczego.

Każda z nas powinna mieć świadomość przysługujących nam praw oraz, że wybór sposobu uzyskania satysfakcjonującego nas efektu zależy od nas. Przecież chcemy być zawsze piękne, tu i teraz, później też ….. .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s